SAJAM MOGUĆNOSTI

Autor: Administrator , 31. 10. 2015.

JUMICAR-PROGRAM PREVENTIVNOG ODGOJA DJECE U CESTOVNOM PROMETU

Jumicar program preventivnog odgoja djece u cestovnom prometu je jedinstven koncept  edukacije, gdje djeca na zabavan i edukativan način uče o sigurnosti u cestovnom prometu. Program Jumicar je u skladu s međunarodnim licencama i provodi se u svim većim europskim zemljama u kojima je izuzetno uspješan i široko podržan.
Cilj Jumicar-a nije da od djece napravi dobre vozače već pažljivije i sigurnije pješake.

OŠ SESVETSKI KRALJEVEC - JUMICAR

JUMICAR PROGRAM PREVENTIVNOG ODGOJA DJECE U CESTOVNOM  PROMETU PODRŽAVA:

MINISTARSTVO UNUTARNJIH POSLOVA RH

NACIONALNI PROGRAM SIGURNOSTI U CESTOVNOM PROMETU

MINISTARSTVO ZNANOSTI, OBRAZOVANJA I SPORTA RH

AGENCIJA ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE

GRADSKI URED ZA OBRAZOVANJE , KULTURU I SPORT GRADA ZAGREBA

UPRAVNI ODJEL ZA PROSVJETU, KULTURU, ŠPORT I TEHNIČKU KULTURU, ZAGREBAČKE ŽUPANIJE

CRVENI KRIŽ ZAGREB

Program je osmišljen u dva dijela: prvi dio je teorijski, gdje djeca uče o pravilima prometa kao pješaci, biciklisti; drugi dio, njima mnogo zanimljiviji,  pruža im mogućnost da stečeno teorijsko znanje primjene i u praksi te da osjete kako je biti u ulozi vozača, kako je važno poštivati prometne znakove, kako je teško zaustaviti automobil na vrijeme, koliko je važan sigurnosni pojas.

Djeca  s oduševljenjem sjedaju  za volan malih automobila te na taj način mogu  uvidjeti kako funkcionira pravi cestovni promet.

Isprobati   gas, kočnice, upoznati semafore, značenje prometnih znakova, kako se treba oprezno ponašati u prometu i ocijeniti razne prometne situacije iz vidokruga jednog vozača-neprocjenjiv je osjećaj za male vozače.

Jumicar program se provodi uz pomoć generalnog pokrovitelja Nacionalni program sigurnosti u cestovnome prometu,  te je za roditelje, djecu i škole besplatan. Isto tako zahvaljujemo se i tvrtki Velčić d.o.o. koja je također sufinancirala program.

Više o samom programu pogledajte na web stranici  www.jumicar.net  ili  pogledajte na fb/Jumicar HR.

« Ožujak 2024 »