UPIS U PRVI RAZRED OŠ

Autor: Administrator , 3. 3. 2016.

O B A V I J E S T

o upisu djece u I. razred osnovne škole

za školsku godinu 2016./2017. na području Grada Zagreba

Upis djece u I. razred osnovne škole za školsku godinu 2016./2017. u svim osnovnim školama na području Grada Zagreba, provodit će se

9., 10. i 11. lipnja 2016. godine

Prije upisa u I. razred osnovne škole dijete je dužno pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja koje će provesti stručno povjerenstvo osnovne škole koju će pohađati prema prijavi prebivališta/boravišta djeteta, odnosno prema Upisnom području osnovnih škola Republike Hrvatske, a sukladno Odluci o donošenju mreže osnovnih i srednjih škola, učeničkih domova i programa obrazovanja (Narodne novine, 70/11).
Upisno područje osnovnih škola Republike Hrvatske objavljeno je na mrežnoj stranici Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta Republike Hrvatske: www.mzos.hr

Pregled provodi stručno povjerenstvo koje čini
školski liječnik: Biserka Labavić dr.med. Dom zdravlja Sesvete, 2007 294           radno vrijeme: parni datumi prijepodne
                                            neparni datumi poslijepodne

pedagog, psiholog i defektolog škole koju bi dijete trebalo upisati, odnosno kojoj pripada prema upisnom području:
Osnovna škola Sesvetski Kraljevec, tel: 2046 615
Obavezno ponijeti OIB i JMBG djeteta, te rodni list (kopija)

Roditelj ili skrbnik obvezan je od 1. travnja prijaviti dijete nadležnom liječniku škole kako bi dobio upute i točan datum pregleda. U slučaju da dijete ne može pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja u vremenu koje je utvrđeno rasporedom pregleda, roditelj je dužan do 30. svibnja o tome obavijestiti stručno povjerenstvo škole kojoj dijete pripada prema upisnom području.

Pri upisu u I. razred osnovne škole roditelj/skrbnik djeteta dužan je predočiti školi sljedeće dokumente:

1. Mišljenje stručnog povjerenstva o utvrđenom psihofizičkom stanju djeteta za upis u I. razred

2. Rješenje kojim se odobrava prijevremeni upis djeteta u I. razred

U I. razred osnovne škole dužna su upisati se djeca koja će do 1. travnja 2016. godine navršiti 6. godina.
 Zahtjev za uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika koje nije školski obveznik, a do kraja 2016. godine navršit će 6 godina, roditelj/skrbnik može podnijeti Gradskom uredu za obrazovanje, kulturu i sport, najkasnije do 31. ožujka 2016. godine, nakon čega će u Područnom uredu biti izdano Uvjerenje temeljem kojega dijete može pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja za upis u I. razred osnovne škole.
Za dijete koje je bilo uključeno u predškolski program, roditelj/skrbnik dužan je osim Zahtjeva dostaviti i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta.

U slučaju da dijete ne može pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja u naznačeno vrijeme, roditelj/skrbnik dužan je do 30. svibnja 2016. godine o tome obavijest dostaviti stručnom povjerenstvu škole kojoj prema Upisnom području dijete pripada, a isto će naknadno utvrditi vrijeme pregleda.

Vremenik pregleda djece po gradskim četvrtima Grada Zagreba bit će objavljen na oglasnoj ploči Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i sport, na oglasnim pločama svih područnih ureda gradske uprave, dječjih vrtića i osnovnih škola Grada Zagreba, Službe za školsku i adolescentnu medicinu, te na mrežnoj stranici Grada Zagreba: www.zagreb.hr

Za sve daljnje informacije molimo obratiti se Gradskom uredu za obrazovanje, kulturu i sport, 10 000 Zagreb, Ilica 25, broj telefona: 6100 554.

« Ožujak 2024 »