RADIONICA ČETVRTIH RAZREDA

Autor: Administrator , 16. 2. 2018.

Edukacijski program: briga i odgovorno ponašanje prema životinjama

U petak 09.02.2018. u Osnovnoj školi Sesvetski Kraljevec u učionicu 4.e razreda u posjet su došli neobični gosti. Bili su to mali pas pekinezer Sisi i  Nina Verčević, predstavnica Skloništa za nezbrinute životinje Grada Zagreba, Dumovec. Nina Verčević pod pokroviteljstvom Grada Zagreba, Gradskog ureda za obrazovanje i šport te Skloništa za nezbrinute životinje Grada Zagreba Dumovec održala je radionicu „Briga i odgovorno ponašanje prema životinjama.“
Učenici su usvojili nove spoznaje o životinjama npr. kako životinje vide. Upoznali su se s radom skloništa, udomljavanjem i odgovornim ponašanjem prema životinjama.

FOTOGALERIJA

„Vrlo me se dojmio susret s psom Sisi iz skloništa za životinje Dumovec. Bila je strpljiva s nama djecom. Na njenom primjeru pokazano nam je kako imati dobar pristup životinjama. Edukacija je bila poučna te nas naučila da životinje imaju važnu ulogu u našim životima.“
Laura Turčić 4.e

„Zanimljivo mi je bilo kada nam je teta pokazivala kako životinje vide. Rekla nam je da kućne životinje ne ostavljamo same na cesti, zato jer same ne mogu preživjeti. Teta je dovela psa Sisi i dozvolila je da se upoznamo s njom. Upoznala nas je što da radimo ako pronađemo napuštenog psa. Najprije oprezno pružimo ruku da vidimo je li pitom, a zatim ga pomazimo  po leđima. Nakon toga psa je potrebno odvesti veterinaru koji provjerava ima li pas čip, pregledava ga i cijepi.“
Bruna Miličević 4.e

„Meni se najviše svidjelo kada smo gledali kako neke životinje vide. Koliko se sjećam orao je najbolje vidio, a žaba najslabije. Zanimljivo je bilo gledati kako životinje gledaju za razliku od ljudi. Skoro sve su životinje gledale mutno, konj je imao crtu u sredini, pas gleda crno bijelo…“
Gabriel Bilić 4.e