Program poticanja čitanja Čitaj! (Čitam da bih pisao, pišem da bih čitao)  se s učenicima osnovnih i srednjih škola provodi od 2012., a za učenike osnovnih škola u Memorijalnom stanu Marije Jurić Zagorke, Dolac 8. Cilj je Programa poticanje čitanja i pisanja, osnaživanje sposobnosti kritičkog čitanja i razumijevanja svijeta u kojem živimo. Učenici čitaju i razgovaraju na prijedlog voditelja i učenika o djelima koja nisu u lektiri, razmjenjuju čitateljska (životna) iskustva, upoznaju drukčije ili slične čitatelje, čitanja i pisanja. Pozivamo i one koji nisu skloni vrijeme posvetiti čitanju i knjizi, a sigurni smo da će promijeniti mišljenje čitajući i razgovarajući s nama.

Voditelji programa su Evelina Rudan i Miroslav Mićanović, a uz nekoliko gostiju bit će puno različitih čitanja i razgovora o mogućnostima i učincima čitanja. Program se odvija jedanput mjesečno i besplatan je.

S obzirom da smo u  akcijski plan Školske strategije poticanja čitanja uključili i ovaj program, molimo roditelje da se uključe i povedu svoju djecu na susret..

U prvom polugodištu susreti će se održati:

4. listopada (četvrtak) od 18 – 20 sati

8. studenoga (četvrtak) od 18 – 20 sati

13. prosinca (četvrtak) od 18 – 20 sati

Kontakt za dogovaranje posjeta:

miroslav.micanovic@citaj.net / miroslav.micanovic@gmail.com

Čitaj!

:: opširnije ::

objavio: Administrator   datum: 3. 10. 2018. 10:02

Poštovani roditelji i učenici,

dana 12. listopada 2018. u našoj školi gostovat će gosp. Mirko Hrkač, osnivač zaklade Čujem, vjerujem, vidim. Na taj način obilježit ćemo Dan bijeloga štapa, koji je par dana kasnije. Gospodin Hrkač govorit će o  dostupnosti literature slijepim i slabovidnim osobama te osobama koje ne mogu koristiti standardni (crni) tisak zbog specifičnih poremećaja sposobnosti čitanja kao što su ADHD ili disleksija.

Gostovanje počinje u 12.30 u velikoj dvorani i traje oko 50 minuta.

Predavanje je namijenjeno učenicima sedmih i osmih razreda. Također pozivamo i roditelje, osobito onih učenika koji imaju poteškoće u čitanju.

« Prosinac 2018 »